KGB Aktuálně November underground

November underground

Netradiční místo, jeho zvláštní půvab a originalita okořeněná hudebními lahůdkami, na to tě lákáme….. Sklepení bývalé jezuitské koleje v Březnici, začátky vždy ve 20.00 hod. 
Phil Shoenfelt /UK/ – britský zpěvák, kytarista, skladatel a spisovatel, který žije od roku 1995 v Praze. Jeho jméno se spojuje hned se třemi kapelami: Southern Cross (Praha); Fatal Shore (Berlín); a Dim Locator (Berlín). V druhé polovině 70. let, předtím, než se v roce 1979 přestěhoval do New Yorku, patřil k punkové scéně v Manchesteru a Londýna. V New Yorku hrál s několika punkovými a post-punkovými kapelami, mj. i  Khmer Rouge. Khmer Rouge pravidelně hrávali v legendárním klubu CBGB’s a coby předkapela vystupovali s umělci, jako byli např. Nico, The Clash, Alan Vega a Billy Idol. V polovině 80. let se Shoenfelt vrátil do Velké Británie a v roli předskokana doprovázel Nicka Cavea & The Bad Seeds. V Praze dal pak v devadesátých letech dohromady vlastní skupinu s bývalými členy kapely Tichá Dohoda. Ve sklepě tentokrát představí svůj sólový projekt s kytarou, kdy hudbu proloží vzpomínkami na téma sex, drogy a rock and roll a tento životní styl v Londýně a v New Yorku během 70 a 80. let. Vzpomínky se budou prolínat s autorským čtením z jeho knih Feťácká Láska, Zelený hotel, Až na dřeň a Inkognito v podzemí.

Tygroo – energická kapela představí svůj osobitý mix hudebních stylů. Přijďte si poslechnout Klezmer-Funk, Balkan-Jungle, Jazz-Dubstep, Brasshouse, Cave Music, Trashdisco a kdo ví co ještě!