KGB Promítání Letní filmové kluziště

Letní filmové kluziště


 


 Letní  filmové kluziště 2017

  • * * *

DOPROVODNÝ PROGRAM FILMOVARU:

V sobotu 22.07.2017

od 20.00 hod.poprvé v Březnici uvidíte tzv. 

SLAM POETRY SHOW – poezii naživo, poezii  okamžiku.

 

O co jde? O specifický styl básnického přednesu. Slam poetry je performativní žánr a má jen málo pravidel.  Jedno ze základních však zní, že přednes musí být natolik sugestivní, jímavý či zábavný, aby dosáhl co největšího ohlasu v publiku. Vystupujícím musí stačit vlastní text a k dispozici nemají žádné rekvizity. Slameři berou kromě textu do hry slovní i divadelní improvizaci,mimiku, pohyb, rytmus, konfrontují a zapojují publikum. Performace se pohybuje na pomezí rapu a  vystoupení často rap bez hudebního podkresu připomíná.

V Březnici bude slamovat:

Jan Dibitanzl –slamuje teprve od února 2015, ale dostal se již do republikového finále  a vyhrál několik exhibic

Anatol Svahilec – do slam poetry vlétnul na jaře 2014 a ve stejném roce vyhrál i mistrovství České republiky v této disciplíně. Autor připravených velmi expresivně a teatrálně zpracovaných textů. Jako první performer reprezentoval Českou republiku na mistrovství Evropy ve slam poetry.

Pavel Oškrkaný  – čtyřnásobný finalista. Představitel pevných promyšlených textů. Na rozdíl od proklamované většiny slamerů má i jiné literární ambice. Vydal  básnické sbírky, napsal divadelní a rozhlasovou hru. Má svůj blok a inicioval vznik zpravodaje Slamoviny.

Léto vybízí k poznávání nového a zajímavým zážitkům. Tento letní sobotní večer je rozhodně nabídne. Přijďte si poslechnout tak trochu jiné básničky a pak od 21.30 hod. shlédnout film pod širým nebem.

Těšíme se na vás na starém kluzišti.

Kulturní Gang Březnice

Akce na starém kluzišti podporuje Nadace život umělce

 

 


* * *

Letní filmové kluziště 2016.

 * * * 

STARÉ KLUZIŠTĚ MÁ PADESÁTINY

V roce 1966 započala v Březnici výstavba hokejového hřiště, které v létě sloužilo jako hřiště na košíkovou a odbíjenou.

Hřiště bylo nějakou dobu skutečně hojně využíváno ke svému účelu, ale pak postupně chátralo, mnoho let bylo nevyužívané a neudržované.  V hlavách několika nadšenců se v roce 2007 zrodil nápad, že vlastní aktivitou přispějí ke změně a že začnou budovat prostor, kde by se mohly konat akce, které tehdy v kulturní nabídce chyběly.  Vznikl spolek Kulturní Gang Březnice, který si pozemek pronajal. Za souhlasu a s podporou města lidé ze spolku a jejich přátelé a příznivci začali postupně svépomocně prostor upravovat tak, aby mohl sloužit k setkávání lidí z regionu na různých kulturních i sportovních akcích. 

A tak před nedávnem opuštěné místo začalo žít svůj nový život …

Přijďte s námi oslavit kulaté výročí tohoto místa letním filmovým festivalem !

Náš FILMOVAR pro vás namíchal romantiku, komedii, dokument, krátké animáky i amatérský dobrodružný film.

  • * * * 

    filmovar

program

  • * * *