KGB Rodinné akce Hmyzí show

Hmyzí show

hmyzí show

* * *

Kulturní dům Březnice    8. dubna 2016 od 19:00 hod.

hmyz

Chcete vidět na vlastní oči přípravu hmyzích pokrmů a ochutnat je? Chcete se dozvědět , kolik druhů jedlého hmyzu existuje? Víte, že hmyz je označován za surovinu třetího tisíciletí a že se konzumuje po celém světě vyjma Evropy?
… tak to všechno a mnohem víc se můžete dozvědět a zažít.. .

* * *
Vařit z hmyzu bude Petr Ocknecht (nejzkušenější kuchař jedlého hmyzu v ČR), který v komentované show přímo před Vámi připraví ochutnávku čerstvých hmyzích specialit a zasvětí Vás do světa hmyzího vaření, historie pojídání hmyzu a možná díky nim naleznete inspiraci i pro své domácí kuchyně……

* * *
NEVÁHEJTE A PŘIJĎTE S NÁMI OCHUTNAT HMYZÍ SPECIALITY
NA AKCI JE NUTNO SE PŘEDEM ZÁVAZNĚ PŘIHLÁSIT ( a to zakoupením vstupenky), nejpozději do 15.03.2016.
Z organizačních a technických důvodů je počet míst omezen, !!!!!!PROTO NEVÁHEJTE S PŘIHLÁŠKOU!!!!!
Vstupenky a přihlášky: Kulturní Gang Březnice,z.s. – Dáša Nesvedová, rockfestbreznice@seznam.cz tel. 606 115 251 – zavolejte nebo napište, sdělíme podrobnosti.
Psát můžete i na Facebook.
Vstupné pro 1 osobu činí 180,- Kč a zahrnuje DEGUSTACI HMYZÍCH SPECIALIT, UKÁZKY PŘÍPRAVY JÍDEL, PŘEDNÁŠKU O JEDLÉM HMYZU A HMYZÍ KUCHYNI. a také doprovodný program : CESTOVATELSKOU PŘEDNÁŠKU.

Součástí večera bude cestovatelská přednáška David Švejnohysvejnoha
ETIOPIE – Pravěké OMO
Habešské krásky, aneb kolik stojí žena
V povodí řeky Omo v Jižní Etiopii žijí stále kmeny, které si udržují své původní tradice. Navzdory moderní době jsou zde vesnice, kde jedinou připomínkou civilizace je PET lahev. Co znamenají hluboké jizvy na tělech hamarských žen? Proč nosí mursijské ženy ve spodním rtu talířek? Odkud se berou samopaly, které jsou nedílnou součástí mužské výbavy? Kolik musí zaplatit muž za svou budoucí manželku? Nahlédněme do života kmenů Bodi, Mursi, Hamar, Karo, Arbore, Dasanech a divokých Nyangatom dříve, než je neúprosná civilizace zničí… (www.svejnoha.cz)
HMYZÍ PROGRAM TRVÁ 2,5 hod. a přednáška 1,5 hod

BUDE TO FAJN VEČER 🙂